top of page
Co je projekt Parkinson? A co Vám účast v projektu nabízí?
Image by Will Suddreth

Náš projekt má za cíl pomoc při odhalení včasného stádia nemoci a pomoc při stanovování rizika a prevence této nemoci. Pokud máte obavy o své zdraví, o zdraví svých nejbližších, pokud potřebujete jistotu, přijďte k nám. Budeme velice rádi, když se rozhodnete podpořit naši snahu a zapojíte se do Projektu Parkinson. Co to od Vás bude vyžadovat? Váš čas. Vážíme si každé minuty Vašeho času, kterou nám věnujete.

Provedeme Vám komplexní vyšetření

Toto vyšetření zahrnuje:

  • vyplnění krátkého dotazníku i z pohodlí domova na www.proparkinson.com

  • krátké a nenáročné testy formou rozhovoru

  • otestujeme čich

  • odběr 3 malých zkumavek žilní krve

Na základě vyhodnocení výsledků se dozvíte (pokud to budete chtít vědět):

  • že jste zdraví a máte minimální riziko vzniku Parkinsonovy nemoci

  • nebo Vám bude zjištěno riziko vzniku onemocnění.

Riziko vzniku samo o sobě neznamená, že onemocníte, ale že máte vyšší než jen populační riziko, že onemocníte. Dává Vám to možnost, něco s tím udělat. Podle výše stanoveného rizika Vám doporučíme a poskytneme další péči např. nutriční poradny, fyzioterapeutického pracoviště a samozřejmě odbornou lékařskou péči; abyste vznik nemoci mohli eliminovat nebo posunout do doby v daleké budoucnosti.
Parkinsonova nemoc je nevyléčitelná. Současná medicína ale dokáže potlačit příznaky a dokonce oddálit nástup tohoto onemocnění a to i o 20 až 30 let. Místo toho, abyste se potýkali s prvními příznaky už v produktivním věku Vašeho života, můžete si prodloužit zdravý, kvalitní a plnohodnotný život bez omezení. Myslíme si, že to stojí za to, překonat strach a stát se účastníkem našeho projektu. Nepropásněte dobu, kdy můžete mít věci ve svých rukou! Proto je velice důležité, aby se informace o této nemoci dostávaly do povědomí široké veřejnosti. Parkinsonovu nemoc nelze vyléčit, ale pokud se podaří zachytit ji brzy, pak dříve a hlavně včas může pacient zahájit léčbu. Roste tak šance na oddálení projevů onemocnění a na kvalitnější život a jeho prodloužení.

bottom of page